HTML

> Poltár (polvax.hu)

FÜGGETLEN KÖZÉLETI KLUB

> Helyszín

Wesley János Lelkészképző Főiskola
Budapest, VIII. kerületi Dankó u. 11.

> Segítség

Nagyon kérem, ha megteheted, - cégeden keresztül vagy magánszemélyként - segítsd az egykori POLVAX klub házigazdája, Iványi Gábor Oltalom Karitatív Egyesületét! Elsősorban pénzadománnyal:
(IBAN: HU26) 
10400140-00026699-00000006
A kedvezményezett neve, címe:
Oltalom Karitatív Egyesület, 1086 Budapest, Dankó u. 9.
(K&H Bank Zrt., 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.)
Vagy Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség:
(IBAN: HU71)
11763086-15996886-00000000
(OTP Bank Nyrt. – 1051 Budapest, Nádor u. 16.)
Az egyéb természetbeni adományokat (ruha, tartós élelmiszer stb. ) is szívesen fogadják 24 órás ügyeletükön a Dankó u. 15. sz. alatt.

 

> Impresszum

 

Info: Szentirmay László

Tel: 235-0317

mail@polvax.hu

Szerk: Halász Géza

> Mobilinternet

Gyurcsány Ferenc lesz a vendégünk november 19-én

gyurcsany1.jpg

A demokratikus ellenzék számára nagy kudarcot hozó három idei választás kampányában talán ő volt az egyetlen karakteres személyiség. Nem igazán rajta múlt a csúfos vereség, az újabb, még tragikusabbnak tűnő kétharmad... Eddig meglehetősen süket fülekre talált nyáron tett javaslata, hogy a demokratikus pártok már most kezdjék meg az összefogást, az együttműködést, mert 2018-ban csak közösen lehet leváltani ezt az "illiberális" rezsimet, s addig is csak együtt lehet lassítani a demokrácia következetes lebontását.

Hogyan látja a súlyos helyzetet, a demokratikus ellenzék lehetőségét, esélyeit a választások tükrében, s pár héttel a százezres net-tüntetés, illetve 2 nappal a 17-re hirdetett "közfelháborodás napja" után? Erről beszélgetünk Gyurcsány Ferenccel - a moderátor, Pikó András közreműködésével.


Kérem, írjátok meg, kit lenne érdemes meghívni a további beszélgetésekre! Várom leveleiteket amail@polvax.hu címre!


Gyurcsany-2.jpgGYURCSÁNY FERENC

volt miniszterelnök, a DK elnöke

1961-ben született Pápán; a budapesti Apáczai Gimibe járt, de Pápán érettségizett; 1984-ben a pécsi Janus Pannonius Főiskola tanárképző karán szerzett diplomát, majd ugyanott 1990-ben a közgazdaság-tudományi karon is. A főiskola, illetve az összevonás után az egyetem KISZ titkára lett, később pécsi városi titkárnak, illetve a KISZ KB egyetemi tanácsának vezetőjévé választották. A KISZ-jogutód DEMISZ alelnökeként radikális reformer volt, ahonnan ki is lépett... (Az ifjúkori Orbán szerint a hivatalos oldalon az egyetlen figyelemre méltó, értelmes ifjúsági vezető volt... )

A rendszerváltás idején be is fejezte politikai szereplését, és az üzleti szektorban kezdett gyors karriert.A Creditum Pénzügyi Tanácsadónál üzletkötő-, később az Eurocorp résztulajdonosa és igazgatója lett, 1992-től a sikeres Altus vezérigazgatója és tulajdonosa, 2002-től FEB-elnöke.

Politikai újrakezdése 2002-ben Medgyessy választási kampányában történt meg, miniszterelnökifőtanácsadó volt, 2003-tól az MSZP választmányi tagja, májustól gyermek-, ifjúsági és sportminiszter2004-ben vitába keveredett Medgyessyvel, s felajánlotta lemondását.

Az MSZP vezetői kiábrándultak Medgyessy nem túl meggyőző teljesítményéből, és jó alternatívának tekintették Gyurcsányt, s amikor a kormányfő éles vitába keveredett a koalíciós SZDSZ-szel, és lemondott, a pártGyurcsányt jelölte miniszterelnöknek.

2004. szeptemberétől 2009. márciusáig volt az ország kormányfője. A 2006-os áprilisi választásokon az MSZP ismét győzött és az SZDSZ-szel folytatta a koalíciós kormányzást. Az októberi önkormányzati választások előtt két héttel azonban a FIDESZ nyilvánosságra hozta az ún. "őszödi beszédet", amelyben a nehéz lépések szükségességét indokolva elismerte többek között kormánya első másfél évének időhúzó politikáját, a népszerűtlen intézkedések és a reformok elodázását. A szöveg félremagyarázott tartalma és szóhasználata széles körben negatív visszhangot váltott ki, és ügyesen manipulált zavargásokhoz vezetett. Emiatt a szocialista párt nagyot bukott, és a FIDESZ megszerezte az önkormányzati pozíciók tekintélyes részét. 2007. februárjában az MSZP elnökévé választották. A 2008. márciusi (vizitdíjas) demagóg szociális népszavazáson a kormány, illetve az MSZP újabb vereséget szenvedett, majd szakítás történt a koalíciós partnerek között is. Az MSZP sorozatos botrányai és a FIDESZ ügyes kommunikációja eredményeként Gyurcsány egyre nehezebb helyzetbe került, népszerűsége erősen megkopott, s a válság is mind jobban éreztette hatását a gazdaságra, így 2009. márciusában végül is lemondott kormányfői, majd pártelnöki posztjáról is. A 2010-es választásokon még az MSZP 4. helyén került az Országgyűlésbe, de mind élesebb konfliktusba került pártja vezetőivel, végül októberben létrehozta a Demokratikus Koalíció Platformot. Miután a párt megreformálását célzó törekvéseit elutasították, 2011. októberében híveivel kilépett, és létrehozta a Demokratikus Koalíció Pártot, amelynek azóta is elnöke.

Az MSZP ezt soha nem bocsátotta meg neki, s az ellenzékiséget kisajátítva Mesterházyék nagyképűen kizárták a DK-t az együttműködésből, de az október 23-i műegyetemi nagygyűlés után mégis beengedték egy kicsit a koalícióba. Az MSZP hibás taktikája újabb kétharmadot eredményezett, majd egy további vereséget az EU választáson, ahol viszont kiderült a DK erősödése, sok helyütt meg is előzte az MSZP-t. Gyurcsány Ferencmár a nyáron fölvetette az ellenzéki erők erőteljesebb összefogásának szükségességét, egy ellenzéki koalíció megalkotását, mert szerinte csak így lehet legyőzni a demagóg, populista FIDESZ kormányzatot, s helyreállítani a demokráciát, a köztársaságot. Így a DK a fővárosban egyértelműen támogatta Bokros Lajos főpolgármester-jelöltségét, míg az MSZP elnöksége és más demokratikus erők nem álltak ki mellette.

Gyurcsány Ferencnek előző házasságából két idősebb fia, feleségétől, Dobrev Klárától egy 8 éves lánya és egy 7 éves fia van, s februárra várják az ötödik gyermeket. 


bokros_1.jpg

Hosszú szünet után október 7-én, pár nappal az önkormányzati választások előtt beszélgettünk Bokros Lajossal, akit Falus Ferenc lemondásával dobtak a mély vízbe, s aki meglepetésre elhozta a főváros két évtizeden át legfontosabb két emberét: Demszky Gábort és Atkári Jánost. Ez különös pikantériát adott a klubestnek, hiszen az egykori főpolgármesternek és helyettesének igen komoly elvi vitáik keletkeztek az utolsó években... Demszky persze igyekezett átvenni a főszerepet, rendesen szidta  FIDESZT, cinikusan viccelődött Orbán termetén és Tarlós nyelvtudásán, ugyanakkor igen kemény szavakkal illette az ellenzéket: szerinte a Fidesz jármába hajtotta a fejét a Jobbik, az MSZP és az LMP is (úgy vélekedett, elképzelhető, hogyőket megzsarolják vagy lefizetik...), az Együtt olyan kicsi, hogy szót sem érdemes rá vesztegetni, a DK pedig Gyurcsány miatt a saját kardjába fog dőlni, mint mondta: Gyurcsány annyi politikai hibát követett el, hogy hosszú távon nincsen jövője. Azt is hozzátette, úgy véli, pusztán alkotmányos eszközökkel az orbáni rendszert nem is lehet megdönteni.

Bokros Lajos nem igazán védte meg a bírált pártokat, de a tőle megszokott nyugodt, szakszerű mondataival reményét fejezte ki, hogy a demokratikus oldal összefogásával csak sikerül majd felszámolni ezt az országot katasztrófába sodró rendszert.


 

Tehát szeretettel várunk minden érdeklődőt november 19-énszerdán 18,45-kor a Dankó u. 11-ben, a Wesley János Főiskolán. 

 

Üdv:

Szentirmay László

(Irma)

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://polvax.blog.hu/api/trackback/id/tr756864293

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása