Március 26-án, kedden este 19,00-kor a Wesley János Főiskolán egy régóta várt izgalmas beszélgetés lesz: elfogadta meghívásunkat Pokorni Zoltán, a Fidesz prominens képviselője, az elismert oktatáspolitikus, XII. kerületi polgármester.
Simor András és Lengyel László után a POLTÁR idei harmadik vendége egy olyan személyiség lesz, akit már régóta javasoltatok, aki szakterülete, az oktatáspolitika ellenzék által is elismert vezetője, aki mindig visszafogott hangon nyilatkozik az ország, a társadalom, illetve szakmája aktuális kérdéseiről.
Az oktatáspolitikáról és az ország ügyes-bajos dolgairól beszélgetünk Pokorni Zoltánnal Krug Emília újságíró moderátori közreműködésével.
"A választások előtt feltehetően a polgárok nem azt fogják nézni, hogy hosszú távon, az európai tapasztalatok fényében melyik oktatási rendszer a progresszívebb vagy konzervatívabb, hanem olyan egyszerű dolgokat, hogy megjön-e időben a tankönyv, meg lehet-e rendelni az ebédet, tovább tud-e tanulni a gyereke, elégedett-e a tanítókkal, tanárokkal. A személyes élmény lesz a meghatározó. Ilyen szempontból én, aki nem értek egyet az iránnyal, a fogamat összeszorítva azon dolgozom, hogy ez az általam nem jónak tartott rendszer működjön. Bízom abban, hogy menni fog, de az, hogy 2013 szeptemberében lehet-e érezni majd az átállás hozadékát, hordoz politikai kockázatokat. Remélem, pár év múlva az is megmutatkozik, hogy az inga túllendült, túlzás volt egy költségvetési szervbe olvasztani minden iskolát, és öt-tíz éves távlatban az általam optimális rendszer alakul ki: megmaradnak nagyjából a mai tankerületek, de ezeket választott tisztviselők irányítják majd." (HVG.hu interjú, 2012.09.22.)
Milyen lehetőségek vannak a " túllendült oktatáspolitikai inga" visszafogására? Hogyan nézne ki az általa ideálisnak tartott oktatási rendszer? Mi az, amit kritizál és mi az, amit elfogad a 2002-2010 közötti oktatáspolitikai lépésekből? Hogyan látja társadalmunk jelenlegi helyzetét, miről álmodott a rendszerváltás utáni első években és miben reménykedik most?
Pokorni Zoltán pedagógus, országgyűlési képviselő, oktatáspolitikus, polgármester
1962-ben született Budapesten. A II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban érettségizett, és egyévi katonaság után az ELTE bölcsész karán szerzett magyar-történelem szakos diplomát. E tárgyakat tanította a Toldy Ferenc Gimnáziumban 1994-ig.
1988-ban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének alapító tagja, 1993-ig ügyvivője és szóvivője, részt vett az Ellenzéki Kerekasztal munkájában.
1993-ban belépett a Fideszbe, 1994 óta alelnöke, parlamenti képviselője. Volt a pártfrakció helyettes vezetője, majd vezetője.
Az első Orbán-kormányban oktatási miniszter 2001-ig, amikor is pártelnök lett. 2006-ban a XII. kerület polgármesterévé választották, majd 2010-ben ezt megerősítették. 2010 óta az Országgyűlés Oktatási, Tudományos és Kutatási Bizottságának elnöke.
Nős, négy fia van.
Nagyon kérem, ha megteheted, - cégeden keresztül vagy magánszemélyként - segítsd házigazdánk, Iványi Gábor Oltalom Karitatív Egyesületét! Elsősorban pénzadománnyal: (IBAN: HU26) 10400140-00026699-00000006
A kedvezményezett neve, címe: Oltalom Karitatív Egyesület, 1086 Budapest, Dankó u. 9. (K&H Bank Zrt., 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.)
Az egyéb természetbeni adományokat (ruha, tartós élelmiszer stb) is szívesen fogadják 24 órás ügyeletükön a Dankó u. 15. sz. alatt.
Tehát szeretettel várunk minden érdeklődőt március 26-án, kedden 18,45-kor a Dankó u. 11-ben, a Wesley János Főiskolán. (A térképet lásd a honlapon: www.polvax.hu !)
Megígérte, hogy áprilisban vagy májusban vendégünk lesz Várszegi Asztrik, aki megbetegedése miatt sajnos nem tudott eljönni az Iványi Gáborral folytatott december 5-i klubestre, és továbbra is várom véleményeteket, javaslataitokat.
Üdvözlettel:
Szentirmay László
(Irma)